ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7672304
*
nr 767 2304
Spegel
Nyrokoko, höjd: 70
Utrop:
700 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2012
kl 19:05:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/7 22:15:53
1
500 kr
3/7 07:46:06
2
350 kr
5/7 23:10:58
2
450 kr
11/7 16:41:33
2
600 kr
16/7 18:26:37
3
600 kr
16/7 18:27:17
3
650 kr
16/7 18:41:54
1
850 kr
16/7 18:43:09
1
900 kr
16/7 18:50:01
3
750 kr
16/7 18:50:30
3
850 kr
16/7 18:51:01
3
950 kr
16/7 18:51:59
1
1.000 kr
16/7 18:56:32
3
1.100 kr
16/7 19:00:49
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02
*
Spegel
nr 767 2304
Spegel
Nyrokoko, höjd: 70
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/7 22:15:53 | 1 | 500 kr |
3/7 07:46:06 | 2 | 350 kr |
5/7 23:10:58 | 2 | 450 kr |
11/7 16:41:33 | 2 | 600 kr |
16/7 18:26:37 | 3 | 600 kr |
16/7 18:27:17 | 3 | 650 kr |
16/7 18:41:54 | 1 | 850 kr |
16/7 18:43:09 | 1 | 900 kr |
16/7 18:50:01 | 3 | 750 kr |
16/7 18:50:30 | 3 | 850 kr |
16/7 18:51:01 | 3 | 950 kr |
16/7 18:51:59 | 1 | 1.000 kr |
16/7 18:56:32 | 3 | 1.100 kr |
16/7 19:00:49 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02